Catering dietetyczny – jakie diety cieszą się powodzeniem i na co musisz uważać?

Czy catering jest tylko dla tych, którzy chcą schudnąć? Oczywiście, że nie! Catering o szczególnym przeznaczeniu dietetycznym jest przeznaczony dla wszystkich i nie jest to stwierdzenie przesadą!

Dieta pudełkowa jest odpowiednia dla:

-osób, które intensywnie uprawiają sport lub regularnie ćwiczą
-nie jedzą niektórych pokarmów lub składników poszczególnych dań (dieta eliminacyjna, wegańska, wegetariańska, bezlaktozowa, bezglutenowa, itp.)
-seniorów i dzieci, które nie są w stanie samodzielnie przygotować posiłków
-osób zapracowanych

Polecamy: – catering dietetyczny OptimalFit

Dieta pudełkowa – jak zacząć zamawiać dietetyczne i zdrowe dania?

Zamawianie dań cateringowych jest dziecinnie proste! Wystarczy tylko dostęp do Internet. Kraków i inne duże miasta mają naprawdę szeroką ofertę, jeśli chodzi o dania cateringowe! Po wyszukaniu firmy, musisz założyć swoje konto na stronie. W dalszej kolejności powinieneś wybrać rodzaj diety, zapotrzebowanie kaloryczne oraz ilość posiłków. W końcowym etapie trzeba jeszcze podać adres dostawy oraz dokonać płatności. Mimo iż dieta tego typu nie jest najtańszym sposobem żywienia, to nie chodzi tu tylko o ekonomię! Aspekt zdrowotny jest w tym wypadku priorytetem. Pamiętaj, że możesz zamówić zestaw próbny. Kosztuje on niewiele, ale w niczym nie ustępuje daniom, które są dowożone do klientów.

Zestaw cateringowy – na co zwrócić szczególną uwagę?

Catering dietetyczny jest doskonałym pomysłem na poprawę formy, zdrowia lub też na zgubienie zbędnych kilogramów. Zwróć jednak uwagę na to, aby po skończonej diecie nie wrócić do starych i niepożądanych nawyków żywieniowych. Jeśli nie będziesz sumiennie przestrzegał diety samodzielnie, wtedy niestety, ale cały wysiłek, który włożyłeś w zdrowe odżywianie z pomocą cateringu dietetycznego zostanie zniweczony! Zamawiając posiłki cateringowe możesz również mieć doskonałą okazję ku temu, aby zobaczyć jak powinny wyglądać i z czego powinny składać się smaczne i zdrowe dania. Podczas, gdy korzystasz z usług cateringu, możliwe jest tez modyfikowanie diety. Zazwyczaj firmy pozwalają na zmiany lub rezygnację z danego jadłospisu, jeśli okaże się, że posiłki Ci nie odpowiadają. Pamiętaj jednak, że musisz o wszystkich zmianach poinformować catering wcześniej. W innym wypadku składniki na Twoje posiłki będą już kupione, a wtedy niemożliwe będzie wycofanie się z zamówienia. Także jeśli zmieniasz miejsce dostawy, powinieneś to zgłosić, najlepiej logując się na swój profil klienta lub zrobić to telefonicznie.