Ciekawe dekoracje ścian

Nic tak nie dodaje uroku wnętrzu, jak wytworne dzieło sztuki. Ta tradycyjna forma dekoracji wnętrza, może być zaaranżowana w oryginalny, nietypowy sposób podkreślający osobowość mieszkańców. By szybko zmienić stylizacje wnętrza, nie koniecznie należy pozbywać się obrazu. Wystarczy nowa rama.
Ramy do obrazów są równie ważne, jak to, co skrywają w swoim wnętrzu. Przy wyborze ramy do obrazów, można łatwo ulec bieżącym trendom, lub własnym gustom. Niestety, nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. By obraz prezentował się jak najlepiej, należy wziąć pod uwagę na trzy istotne warunki.
Po pierwsze, rama musi pasować do stylu samego obrazu, nie powinna odciągać uwagi. Po drugie, powinna pasować do pomieszczenia w którym powiesimy antyk. Po trzecie, czy obraz potrzebuje tradycyjnej masywnej ramy. Czasami wystarczy paspartu. W uproszczeniu jest to kartonowa ramka z wycięciem, troszkę mniejszym niż sam obraz. Umieszcza się ją najczęściej w ramie obrazu, by wyraźniej wyeksponować oprawioną pracę. Paspartu najczęściej używa się do oprawy zdjęć, suszonych kwiatów, lub niewielkich wyrobów jubilerskich.
Obraz na pewno będzie wisiał na ścianie dłużej niż kilka tygodni, dlatego dobrze jest zastanowić się na ramą. Odpowiednio dobrana pomoże wydobyć cała głębie działa, jak i unikalność. Rama nie powinna też mieć takiego samego koloru co obraz, lepszy efekt daje dobranie kolorów w taki sposób by się uzupełniały.
Między bogiem a prawdą, to jedyny obraz, który nie obejdzie się bez ramy to portret. Reszta doskonale sobie radzi. Tu już większe znaczenia mają własne upodobania oraz obraz jakim chcemy ozdobić wnętrze.

Zobacz też: Paspartu,ramy do obrazów | Nielsen Polska