Ciepły montaż – trwała i skuteczna metoda na okna

Podczas budowy domu wykonuje się bardzo wiele różnorodnych prac. Powinny być one przeprowadzone odpowiednio, aby efekty były takie jak oczekiwane. Wśród nich ważnymi pracami są takie jak wstawianie drzwi i okien, które nie tylko wpływają na wygląd domu, ale również sprawiają, że zapewnia się odpowiednie właściwości związane z przenikalnością ciepła. Zminimalizowanie ilości ciepła, które ucieka z wnętrza domu sprawia, że koszty związane z jego utrzymaniem mogą znacząco się zmniejszyć. Aby jednak tak się stało, trzeba wybrać odpowiednią metodę do wykonania ich montażu.

Skuteczne metody montażu okien

Odpowiednio przeprowadzony montaż okien to kilka istotnych kwestii. Chodzi nie tylko o to, aby unieruchomić drzwi czy okna w otworach okiennych, ale również aby zapewnić jak najlepszą trwałość takiego połączenia. Ponadto oczywiście istotne jest właściwe wykonanie pod względem odpowiedniego ocieplenia i jednocześnie dobrego wyglądu przeprowadzonych prac. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na to, aby w swoich domach wykorzystać ciepły montaż jako metodę na wstawienie okien i drzwi. Daje ona bardzo dobre rezultaty nawet jeśli w porównaniu z innymi metodami wychodzi nieco drożej. Jednak biorąc pod uwagę bardzo dobrą trwałość połączeń jak również korzyści związane z minimalizowaniem uciekania ciepła na pewno dobrze jest wydać na przeprowadzenie takich prac nieco więcej. Tego typu montaże bowiem wykonuje się raz na bardzo wiele lat, dlatego rozpatrując koszty należy uwzględniać również okres czasu.

Trzy warstwy – lepsze ocieplenie

Trzy warstwy, wykonywane podczas ciepłego montażu dają znacznie większą pewność tego, że montaż zostanie przeprowadzony odpowiednio. Poza tym, że dają one możliwość znacznie lepszego umieszczenia okna w otworze okiennym, to zapewniają także lepsze parametry związane z przenikalnością ciepła. Jednak pomimo tego, że wykonuje się trzy warstwy, czas realizacji montażu nie jest wydłużony, często nawet można usłyszeć że zajmuje on mniej czasu niż inne metody. Realizacja takiego montażu zapewnia jednocześnie paroprzepuszczalność, a to dzięki zastosowaniu specjalnych taśm o odpowiednich parametrach. Przepuszczają one parę wodną z wnętrza ścian, jednocześnie dając bardzo dobre zabezpieczenie przez czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie sporo uwagi należy przyłożyć do warstwy zewnętrznej, jest ona bowiem narażona na działanie czynników takich jak opady czy niskie temperatury. Jednak realizując warstwy po kolei, można uniknąć ewentualnych błędów i zapewnić lepszą trwałość wykonanych prac.