Jak urządzić mieszkanie – aranżacja fachowca, czy samodzielne projektowanie?

Mieszkanie czy dom dla każdego są miejscem wyjątkowym. Tutaj odpoczywamy po pracy, spędzamy czas z rodziną, przyjmujemy gości. Dobrze, żeby miało ono swój niepowtarzalny charakter. Aranżacja wnętrz nie jest prosta. Pomimo wielu czasopism poświęconych poradom jak urządzić się w sposób modny i  funkcjonalny, rozwiązania tam proponowane często pozostają poza zasięgiem inwestora niekoniecznie z przyczyn finansowych.

Przeglądając czasopisma nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przedstawione na zdjęciach wnętrza często są przygotowane typowo pod aparat fotograficzny lub są po prostu elementem większej całości. Przeniesienie rozwiązań proponowanych przez projektantów nie zawsze sprawdzi się w naszym mieszkaniu. Przeszkodą bywa metraż,  inny plan pomieszczenia czy rozmieszczenie okien i drzwi. Projekty z czasopism powinno się traktować jako pewien wzór, którego całkowite skopiowanie nie jest możliwe. Należy uwzględnić też fakt, że wnętrza użytkowe żyją własnym życiem, dlatego późniejsze dodawanie do nich poszczególnych elementów będzie utrudnione.

Planując remont mieszkania można problem aranżacji rozwiązać na dwa sposoby. Projektowanie wnętrz możemy zlecić fachowcom, którzy stworzą projekt odpowiadający naszym oczekiwaniom, musimy jednak liczyć się ze sporym kosztem takiej inwestycji. Znaleźć ich można w Internecie szukając wyrażeń typu „projektowanie wnętrz kraków„. Drugim rozwiązaniem jest samodzielne stworzenie projektu w granicach naszych możliwości finansowych.

Bez względu na to, które rozwiązanie wybierzemy, najważniejsza jest świadomość, że mieszkanie powinno być miejscem, w który to my przede wszystkim powinniśmy się czuć komfortowo i bezpiecznie.