LED – oszczędność czy zbędny wydatek

Wybierając oświetlenie do naszego domu mamy zazwyczaj na uwadze jego intensywność, oszczędność energii oraz wygląd. Optymalnym połączeniem funkcjonalności i designu może stanowić oświetlenie LED. Mimo, że instalacja kosztuje więcej, to jednak na dłuższą metę taka inwestycja okazuje się być opłacalna. Dla porównania, żarówki ledowe zużywają nawet kilka razy mniej energii niż zwykła żarówka. Poza tym zwykle także świecą dłużej. Nie potrzebują dużo czasu, aby się rozgrzać i szybko osiągają maksymalną jasność. Nadają się także do lampek biurkowych, ponieważ nie generują ciepła w przeciwieństwie do zwykłych żarówek. Zwiększa to komfort pracy, gdyż nie musimy pocić się pod światłem nagrzanej żarówki. Oszczędność żarówek ledowych objawia się także w tym, że są one bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.
Poza funkcjonalnością, oświetlenie ledowe zwykle cechuje się także nowoczesnym wyglądem. Panel LED sprawdzi się doskonale nad szafkami w modernistycznej kuchni. Strumień światła można skierować w dowolnie wybrane miejsce, dzięki czemu możemy wybrać, co chcemy wyeksponować w naszym salonie. Dzieła sztuki czy zdjęcia, które nam się podobają również można podkreślić poprzez podświetlenie ich ledami. Warto jednak wspomnieć, że należy uważać z dobieraniem paneli LED do wnętrz stylizowanych na style retro.
Mimo że większość ledów emituje zimne światło, dostępne są także ciepłe barwy. W zasadzie możemy wybrać każdą barwę diody LED –  wszystko zależy od zasobności naszego portfela i od naszych preferencji.