Mieszkać w Krakowie

Dawna stolica Polski, siedziba królów, ważny ośrodek naukowy i kulturalny przyciąga ludzi. Kraków ze względu na swoją atrakcyjność przyciąga nowych mieszkańców, studentów oraz przedsiębiorców. Wydaje się jednak że mieszkanie w Krakowie nobilituje, dlatego warto przebadać tamtejszy rynek nieruchomości.

Jeśli chodzi o ceny to mieszkania w Krakowie różnią się między sobą. Im bardziej atrakcyjna dzielnica tym więcej musimy zapłacić za lokum. Oczywiście najdroższe są dzielnice położone w ścisłym centrum, otoczone licznymi zabytkami z najbardziej znanym Wzgórzem Wawelskim. Warto także wspomnieć, ze w Krakowie założono Uniwersytet Jagielloński – jedną z najstarszych uczelni w Europie Środkowej oraz Wschodniej.

Ciekawym miejscem w Krakowie jest Nowa Huta. Dzielnica ta, a w zasadzie osobne miasto wybudowane w okresie realnego socjalizmu, miała być przeciwwagą dla konserwatywnego statecznego Krakowa. Odwiedzając Nową Hutę możemy bez trudu zauważyć myśl ówczesnych urbanistów planujących to miejsce. Owszem, nadmiar blokowisk może przytłaczać, ale z drugiej strony nawet dla człowieka niezbyt obeznanego z architekturą, sposób realizacji tego eksperymentu urbanistyczno – społecznego może być ciekawy.

Reklama: developer Kraków TanieMieszkania.pl. Sprawdź ofertę!

Kraków oprócz atrakcji historycznych posiada inne plusy. Wciąż jest to jeden z wiodących ośrodków biznesowych, niejako rywalizującym z Warszawą. Taka konkurencja jest dobra, ponieważ oba miasta muszą się rozwijać aby nie odpaść w wyścigu. Dlatego też Kraków wydaje się dobrym miejscem do zamieszkania.