Modna szklana dekoracja

Jedną z najnowocześniejszych form dekorowania pomieszczeń, stało się instalowanie na ścianach ozdobnych paneli szklanych. Panele szklane mają różne wielkości, montowane są bezpośrednio na ścianach. Na ich frontach znajdują się ozdobne obrazy lub grafiki. Obrazy mogą przedstawiać naturę, pejzaże, architekturę czy różne abstrakcje, lub czasami umieszcza się na panelach zdjęcia na szkle.

Domy ozdobione panelami ze szkła to nowa moda dekoracyjna to nowoczesny design, to propozycje młodych dekoratorów wnętrz. Panele szklane prezentują się bardzo efektownie pomiędzy meblami kuchennymi lub salonowymi. Istnieje możliwość wykonania paneli podświetlanych. Taki panel składa się z drukowanego zdjęcia, grubego szkła i szeregu małych diod ledowych. Można podświetlić panel szklany na całej jego powierzchni lub tylko na jego krawędziach. Panele szklane podświetlane mają ogromne zastosowanie jeśli chodzi o reklamowanie jakiejś firmy lub jej produktu.

Z kolei, zdjęcia na szkle, motywy dekoracyjne na panelach szklanych to piękne efekty dekoracyjne a przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Panele szklane są alternatywą dla płytek ściennych, dają ładne efekty wizualne, ładnie zdobią dom, mieszkanie czy biuro. Wybierając wzór, który jest dla nas pamiątką jakiegoś miejsca lub przypomnieniem jakiejś chwili stwarzamy dla siebie miejsce przebywania jedyne i niepowtarzalne, w którym czujemy się doskonale.

Dzisiaj szkło w dekoracjach domowych jest bardzo modne od całych szklanych przestrzeni po szklane moduły umiejscowione na ścianach lub na podłodze.