Naturalny zapach w naszym domu

Mówi się, że wystarczy przekroczyć próg, żeby poczuć zapach domu. Co zrobić jeśli zapach nie jest korzystny ze względu na obecność zwierząt w domu, osoby palące lub innych czynników powodujących nie przyjemny zapach? Można zaopatrzyć się w różnego rodzaju odświeżacze ze sklepu. To proste rozwiązanie, ale jednak kosztowne. Dodatkowo chemia zawarta w środkach sklepowych może powodować uczulenia i alergie, dlatego nie jest to metoda dla każdego domu. Można jednak zrobić je zupełnie samemu. Nie wymaga to wielkich zdolności, nakładów finansowych, a tylko odrobiny chęci.

Jako odświeżacz antynikotynowy sprawdzi się szklanka wody z łyżeczką sody oczyszczonej i do tego 4 krople olejku rozmarynowego, z drzewa herbacianego i eukaliptusowego. Zmieszać i wlać do spryskiwacza. Zapach rozpylać tak często jak uznamy to za potrzebne.

Świeczka o zapachu kawy: zwykłą świeczkę zanurzyć na kilka sekund w gorącej wodzie, aby zmiękła. Potem lekko otoczyć ją w świeżo zmielonej kawie z dodatkiem cynamonu lub imbiru. Po stwardnieniu będzie gotowa do użytku.

Woreczki miętowo – lawendowe: zmieszać po 3 garście suszonej lawendy i mięty, dodać 4 goździki. Zioła lekko rozgnieść i skropić kroplami olejku cytrynowego oraz lawendowego. Zamknąć tę mieszankę na około 7 dni do słoika. Potem trzeba zaopatrzyć się w bawełniane woreczki na lawendę i miętę, które należy do nich wsypać. Można je zakupić online na woreczkowo.pl, a następnie zawiesić w konkretnym miejscu. Zawieszone w szafach dodatkowo zapobiegną molom.