Odkurzacze centralne

Odkurzacze centralne to bardzo dobre rozwiązanie dla domu. Należy sobie uświadomić, że budynek mieszkalny o powierzchni około 150-200 metrów kwadratowych zbiera nawet do 20 kilogramów kurzu, który jest siedliskiem wielu niebezpiecznych roztoczy. Dobry odkurzacz centralny jest więc niezbędnym narzędziem, które bez problemu powinno zbierać wszystkie brudy, kurze ze wszystkich możliwych powierzchni oraz skutecznie filtrować wypuszczane powietrze.

Kurz, który znajdziemy w domu jest mieszaniną bardzo silnych alergenów. Podczas sprzątania wszystkie roztocza unoszą się w powietrzu. Korzystanie z klasycznego domowego odkurzacza zwiększa ich ilość nawet pięć razy. Dlatego dom alergika powinien być wyposażony w odkurzacz z odpowiednio skutecznym filtrem zatrzymującym wszystkie alergeny. Do takich filtrów można zaliczyć filtry HEPA lub klasyczne filtry wodne. Jeszcze lepszym rozwiązanie jest po prostu zastosowanie systemu centralnego odkurzania.

Wszystkie niezbędne cechy takiego układu posiadają odkurzacze centralne. Podczas stosowania nie podrywają one kurzu i nie zanieczyszczają powietrza w pomieszczeniu, w którym sprzątamy. Wykorzystane podczas sprzątania powietrze zostaje usunięte na zewnątrz budynku. Prędkość powietrza w instalacji dochodzi do 130 km/h, dzięki czemu nie ma możliwości aby drobinki kurzu i roztocza osadzały się wewnątrz rur.

Tak komfortowego rozwiązania nie jest w stanie zapewnić żaden tradycyjny odkurzacz, bez względu na zastosowany w nim filtr (wodny lub HEPA). Duża siła ssąca instalacji pozwala na dokładne wysprzątanie nie tylko wykładzin, czy dywanów, ale także np. tapicerki mebli.