Rośliny – odpowiednie oświetlenie i ochrona

Zależy nam, aby nasze rośliny obficie kwitły i zdrowo rosły przez długie lata. Stosujemy nawozy, podlewamy, przycinamy i dbamy o odpowiednie nasłonecznienie. Jednak kiedy rośliny mają mało naturalnego światła stosuje się oświetlenie roślin. Ten sposób ma przedłużyć okres wegetacyjny roślin i sprzyjać ich kwitnieniu.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli lamp mających zastosowanie w doświetlaniu plantacji i szklarni. Najczęściej stosowane oświetlenie roślin to świetlówki kompaktowe, świetlówki liniowe oraz lampy sodowe. Oświetlenie ma pomóc roślinie lepiej i szybciej rosnąć.

Środki ochrony roślin mają za zadanie chronić je przed chwastami, szkodnikami oraz grzybami. Potocznie środki ochrony roślin nazywane są pestycydami. Zdrowie roślin bardzo często narażone jest na różne choroby. Drzewa owocowe, krzewy oraz warzywa często są atakowane przez szkodniki. W tym przypadku należy działać szybko i skutecznie. W tym celu można zastosować środki ochrony roślin. Na rynku dostępnych jest wiele środków takich jak: owadobójcze, chwastobójcze oraz grzybobójcze.

Do środków ochrony roślin zalicza się również wapna ogrodnicze, zaprawy nasienne i inne. Ogromny wachlarz produktów pozwoli dobrać odpowiedni preparat na występujące problemy u roślin. Trzeba jednak uważać z ich stosowaniem, ponieważ działają szkodliwe na człowieka. Codziennie zjadamy owoce i warzywa, do których uprawy użyto środki ochrony roślin. Brzydkie, obite jabłko to najlepsze jabłko

Mamy pewność, że nie zastosowano do ich uprawy pestycydów i jemy samo zdrowie.