Róże do ogrodu

Biel jest kolorem symbolizującym czystość, niewinność wręcz błogość. W ogrodzie odgrywa ogromną rolę, gdyż neutralizuje zbytnią wyrazistość i kontrastowość połączeń. Możemy ją bez obaw łączyć z wszystkimi kolorami tęczy. Ogrody monochromatyczne w odcieniach bieli zachwycają niezwykłą elegancją oraz romantycznością.

Białe ogrody zwane inaczej księżycowymi bardzo pięknie prezentują się także w nocy, kiedy biały kolor kwiatów odbija księżycowy blask. Takie ogrody są specyficzne i nie każdemu mogą się spodobać. W zasadzie w ogrodach bardzo często możemy się spotkać z białymi akcentami w postaci biało kwitnących roślin. Występują one pojedynczo, w grupach lub w formie monochromatycznego układu. Przy robieniu rabat pamiętajmy, że biało kwitnące róże rabatowe cudownie się prezentują na ciemnym tle. Można tutaj wykorzystać iglaki w ciemnych odcieniach zieleni.

Wiele gatunków i odmian róż jest bardzo duże. Obok szlachetnych odmian, bardziej wymagających pielęgnacji, warto pamiętać o różach parkowych zwanych inaczej krzaczastymi. Charakteryzują się owocnym wzrostem, zwykle obfitym kwitnieniem, a przy tym wykazują większą odporność na choroby i szkodniki. Poza tym wymagają o wiele mniej pielęgnacji.

Bogactwo gatunkowe i odmianowe róż, które znajdują się w tej grupie, daje możliwość wyboru krzewu nawet do małego ogrodu. Róże parkowe to bardzo zróżnicowana grupa róż, które także w ogrodach. Bardzo często określa się je także jako róże krzaczaste. Róże okrywowe najczęściej dorastają do 80 cm, więc bardzo dobrze nadają się na rabaty.