Wady i zalety oświetlenia LED

Chcesz zainstalować w swoim domu nowoczesne i ekonomicznie opłacalne oświetlenie? A więc, rozwiązaniem dla Ciebie jest oświetlenie LED. Światło LED ma bardzo wiele zalet. Diody LED są wyjątkowo efektywne – są najbardziej ergonomicznym źródłem światła, ze wszystkich obecnie dostępnych na polskim rynku.

Są one także bardzo trwałe, a ich przeciętny czas pracy wynosi pięćdziesiąt tysięcy godzin, czyli dziesięciokrotnie dłużej, niż wynosi czas pracy żarówek halogenowych. To ogromna różnica. Diody LED są ponadto odporne na wstrząsy i uderzenia, ponieważ, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, nie mają one żadnych elementów szklanych. Oprócz tego diody LED emitują bardzo małe ilości ciepła, włączają się i wyłączają niemal natychmiast po włączeniu lub wyłączeniu włącznika światła, oraz emitują światło kierunkowe. Diody LED są także bardzo ekologiczne: są one produkowane bez użycia rtęci i dzięki temu są przyjazne dla środowiska. Kolejną ich zaletą jest to, że umożliwiają uzyskanie oświetlenia w każdym wybranym przez Ciebie kolorze.

Jedyną niewątpliwą wadą oświetlenia LED jest jego stosunkowo wysoka cena. Jednak wydane na oświetlenie LED pieniądze, zwracają się później z nadwyżką. Jest to więc opłacalna inwestycja.

Kupując moduł LED, najlepiej jest zapytać sprzedawcy, jaki konkretnie model będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Dlatego lepiej kupować moduły i diody LED w sklepach stacjonarnych, a nie w sklepach wysyłkowych. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto mieć już gotową wizję, jaki efekt świetlny chce się uzyskać.