Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Zdrowy tryb życia to coś, do czego dąży coraz więcej osób. Niesie to za sobą wiele korzyści zdrowotnych, ale również poprawia wygląd naszego ciała. Dzięki temu stajemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej. Oprócz zdrowego odżywiania równie ważny jest systematyczny trening, który można wykonywać na własną rękę, bądź by był bardziej efektywny, może go dla nas prowadzić trener personalny.

Jak zacząć ćwiczenia na siłowni?

Trening na siłowni musimy zacząć od ułożenia planu treningowego. Może nam w tym pomóc trener personalny. Zwykle jest on na siłowni, ale możemy również przeglądnąć internet w poszukiwaniu tego najlepszego. Na pierwszym spotkaniu ustalimy nasze cele, później dostaniemy plan treningowy i rozpisaną dietę, a następnie zaczniemy ćwiczyć. Trening osobisty pod okiem specjalisty przyniesie nam szybsze i lepsze rezultaty. Dzieje się tak dlatego, że w treningu bardzo ważna jest technika wykonywania każdego ćwiczenia. Tylko, gdy będzie ona idealna, możemy liczyć na najlepsze efekty. Dodatkowo dzięki trenerowi zmniejsza się ryzyko kontuzji.
Sprawdź co może zaoferować Ci trener personalny z FitNOW Kraków tutaj: https://fitnow.pl/

Niezależnie czy ćwiczymy sami, czy pod okiem profesjonalisty, każdy trening musimy zacząć od rozgrzewki. Ma ona przygotować nasze ciało do intensywnego wysiłku, który będziemy wykonywali. Powinna ona trwać około 10-15 minut. Tyle samo czasu musimy poświęcić na rozciągnie po zakończonym treningu. Jest ono równie ważne co rozgrzewka, gdyż przyspiesza regenerację. Dzięki temu następnego dnia obudzimy się bez zakwasów. Przed treningiem warto zjeść lekki posiłek, składający się głównie z węglowodanów. Natomiast po treningu musimy spożyć posiłek z dużą ilością białka. Dzięki temu nasz organizm szybciej się zregeneruje.