Kokon dla niemowlaka czyli bezpieczna przestrzeń dla Twojego maluszka

Czas oczekiwania na maluszka, to bardzo wyjątkowy i szczęśliwy okres życia. Jeżeli spodziewasz się swojego pierwszego dziecka, to wszystko co dzieje się z Tobą, Twoimi uczuciami czy ciałem, jest dla Ciebie zupełnie nowe. Cieszysz się każdą najdrobniejszą zmianą, czytasz co w danym tygodniu dzieje się z Twoją pociechą.

Kokon dla niemowlaka

Jednocześnie martwisz się i trochę stresujesz tym, jak będzie wyglądał poród, czy maluszek będzie zdrowy i jak będzie wyglądało wasze wspólne życie. Takie myśli towarzyszą wszystkim przyszłym rodzicom. Pierwsze badanie USG, pierwsze kopnięcia. Zaczynasz myśleć o wyprawce. Robisz listę najważniejszych spraw. Okazuje się, że jest ona całkiem długa. Pampersy, pieluszki tetrowe lub bambusowe, butelki, wanienka, łóżeczko, wózek. Pytasz o zdanie koleżanki, które już rodziły. Dla każdej jednak tą najważniejszą rzeczą jest coś innego. Jedna mówi o kocyku, inna o otulaczu, a kolejna wskazuje na klasyczny rożek dla niemowlaka. Zasypiało i budziło się w nim wiele pokoleń.

Nie bez powodu. Okazuje się że niemowlęta uwielbiają być mocno otulone. Czują się wtedy tak jak w łonie mamy, czyli najbezpieczniej na świecie. Warto w niego zainwestować, aby dać naszemu maleństwu spokojny, bezpieczny sen. Innym bestsellerem ostatnich lat jest kokon dla niemowlaka | senna-sowka.pl Jest to przyjemnie gniazdko, w którym dziecko może odpoczywać np. na kanapie, bez obaw, że spadnie. Można też wykorzystać je podczas snu malucha z rodzicami. Dzięki jego bokom, mamy gwarancję, że maluch nie wyturla się, a przy okazji, że śpiący rodzice przypadkowo nie przygniotą dziecka. Każdy ma własną przestrzeń, a jednocześnie malec jest na wyciągnięcie ręki.