Przedszkole w Krakowie – wady i zalety

Każde dziecko w pewnym wieku rozpoczyna swoją edukację w żłobku, przedszkolu a później szkole. W zależności od wielu czynników dzieci kierowane do są placówek oświatowych szybciej bądź wolniej.

Przedszkole w Krakowie

Jeżeli obydwoje rodziców pracuje to dzieci często posyłane są do żłobka już po skończeniu pierwszego roku życia. Zazwyczaj są to instytucje prywatne ze względu na to, że dostęp do tych państwowych jest ograniczony głównie za sprawą niewielkiej ilości miejsc. Rodzice często również wybierają formę żłobka prywatnego ze względu na to, że chcą zapewnić swoim pociechą lepszą opiekę, niż ta, która oferowana jest w placówkach publicznych. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii przedszkoli. Pomimo tego, że liczba dostępnych przedszkoli jest bardziej dostępna to rodzica pomimo to decydują się na placówki prywatne. Takie prywatne instytucje dają rodzicom poczucie lepszej opieki nad ich dziećmi. Przedszkola te oferują mniejsze grupy, którymi nie opiekuje się jedna przedszkolanka a dwie, lepiej wyposażone sale, lepsze narzędzia dydaktyczne. Zajęcia dodatkowe, za które oczywiście rodzice dodatkowo płacą. Takie prywatne przedszkola są dostępne w większości miast w Polsce, również niejedno przedszkole Kurdwanów – Akademia Muminków  ma taką ofertę.

Zajęcia w przedszkolu, zarówno prywatnym jak i państwowym odby wają się według ściśle określonego planu. Zazwyczaj w pierwszej części dnia, niedługo po tym jak już wszystkie dzieci dotrą do placówki jest organizowane śniadanie, a potem zajęcia w grupach. Rodzaj tych zajęć uzależniony jest od wieku dzieci. Mniejsze dzieci, więcej czasu poświęcają na swobodną zabawę, większe natomiast skupiają się na nauce, często również poprzez zabawę. Taki plan dnia trwa zazwyczaj do obiadu, po którym również następuje kolejna część zajęć.