Wyprawka dla niemowlaka – pościel do łóżeczka

Wyprawka dla niemowlaka to ważna kwestia. Szczególnie przejęte tą sprawą są osoby, które po raz pierwszy mają zostać rodzicami.

Gdy młodzi rodzice zdecydują się już na rodzaj i rozmiar pierwszego łóżeczka dla swojego dziecka, pozostaje już tylko wybrać do niego odpowiednią pościel. Dobrze zdać sobie sprawę z tego, że pościel to nie tylko poszewka na kołderkę i poduszkę. Sprzedawcy zaproponują nam wiele akcesoriów do dziecięcego łóżeczka. Jednak zanim zajmiemy się dodatkami odpowiedzmy na trzy podstawowe pytania: Jaki rozmiar? Jaka tkanina? Jaki wzór? Dostępne na rynku łóżeczka najczęściej mają zbliżone do siebie rozmiary (chyba, że decydujemy się na kołyskę lub dostawkę – one zwykle są znacznie mniejsze). Z reguły wybierana jest pościel do łóżeczka 120×90 cm. Taka standardowa wielkość ułatwi nam kupno odpowiedniego wypełnienia oraz poszewki.

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że niemowlęta w pierwszych dniach życia są niezwykle delikatne i zasługują na najwyższy komfort. Dlatego nie zastanawiajmy się długo ale wybierzmy produkty pochodzenia naturalnego. Odpowiednie będą materiały zawierające 100% bawełny. Czy to ważne jaki wzór posiada pościel do łóżeczka? Jest to istotne w związku ze specyfiką rozwoju wzroku u nowo narodzonego człowieka. Niemowlaki w pierwszych dniach, a nawet tygodniach widzą niewyraźnie, by prawidłowo stymulować narząd wzroku proponujemy wybrać pościel w kontrastowe wzory, które z pewnością będą interesujące dla dziecka. Wracając do przydatnych dodatków do łóżeczka dziecięcego to warto wspomnieć o poduszce typu klin. Jest to twarda poduszka, która w odpowiedni sposób umożliwi uniesienie materaca. Dzięki temu główka dziecka będzie delikatnie uniesiona do góry a kręgosłup nadal będzie ułożony w odpowiedniej pozycji. Przydatny może okazać się również ochraniacz na szczebelki łóżeczka. Praktycznym rozwiązaniem może okazać się organizer wiszący z zewnętrznej strony.