Zielony proszek młodości

Spirulina czyli inaczej mikroalgi, są obecnie bardzo dobrym sposobem na naturalne dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów. Zawiera ona również białko, nienasycone kwasy tłuszczowe oraz ogrom mikroelementów. Dodatkowo zawiera też chlorofil, który działa przeciwzapalnie oraz oczyszczająco.

Spirulina jest wykorzystywana do wspomagania kuracji odchudzających bez konieczności prowadzenia jakiejś restrykcyjnej diety wyniszczającej organizm. Suplementy diety zawierające mikroalgi są zatem coraz bardziej cenione i stosowane w najróżniejszych dolegliwościach zdrowotnych. Wykazują one właściwości wspierające układ immunologiczny, czyli zmniejszają ryzyko zachorowania na jakąś przypadłość. Dzieje się tak, ponieważ spirulina hamuje szkodliwe działanie wolnych rodników, które osłabiają nasz organizm i przyspieszają proces starzenia.

Mikroalgi wykazują zdolności oczyszczające krew toksyn, które otaczają nas obecnie prawie z każdej strony i to w ogromnej ilości. Dzięki nim mamy usprawniony metabolizm i procesy trawienia, co jest szczególnie zalecane, jeśli mamy problemy z nieregularnym oddawaniem stolca czy też z wzdęciami wynikającymi z niestrawności.

Suplementy diety, jakimi jest spirulina, są dostępne w postaci tabletek lub proszku. Spirulina w proszku lub w tabletkach polecana jest szczególnie osobom, które borykają się z anemią, stosują diety niskokaloryczne, są niedożywione, palą papierosy czy też regularnie spożywają żywność wysoko przetworzoną i piją alkohol.