Escape Room – nowa era rozrywki!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad swoimi predyspozycjami do pracy detektywa? Chciałbyś sprawdzić jak działasz wtedy, gdy masz niewiele informacji, a musisz odkryć tajemnicę? A może Twoim marzeniem było przeżycie niesamowitej przygody, jednak nigdy nie było ku temu okazji? Wakacje są idealnym momentem na to, aby poza podróżowaniem doświadczyć także nowych okazji – jak escape room – do przeżycia wspaniałych chwil w towarzystwie znajomych.

Escape room, czyli po prostu pokój zagadek to miejsce, gdzie staniecie oko w oko z przygodą i czymś co jest nieoczywiste. Można się tam poczuć bohaterem filmu lub książki kryminalnej, dlatego coraz więcej osób wybiera pobyt tam jako sposób rozrywki. Escape room dawniej był dostępny wyłącznie w Warszawie. W końcu to stolica jest zawsze miastem, które jako pierwsze wyznacza nowe trendy. Dzisiaj niemal każde większe miasto w Polsce posiada taki przybytek rozrywki – Kraków ma przykładowo escape room od LostRoom: http://www.lostroom.pl/ i mieszkańcy bardzo sobie chwalą ich pokoje zagadek.

Problemem powoli staje się to, że ludzie naprawdę coraz częściej korzystają z zagadkowo wyposażonych pokojów, więc czasami trzeba się wcześniej zapisać, aby móc z nich skorzystać. W zależności od nastroju oraz ochoty do pokoju można zabrać nawet kilka osób. Przeżyjecie niesamowite chwile oraz na pewno sporo się nagłowicie nad tym co oznaczają kolejne zagadki i instrukcje. W tym pokoju nic nie jest oczywiste, więc trzeba mieć otwarty umysł i wyostrzoną spostrzegawczość. W innym razie pokój zagadek okaże się Waszym koszmarem. Kto jednak nie ryzykuje ten wiele traci…